Pielęgnacja skóry jesienią | nanocollagen

Kolagen jako niezastąpiony nawilżacz skóry jesienią

Każdy z nas słyszał słowo “kolagen”. W radio, telewizji, czy oglądając filmiki na smartfonie. Ale czy zastanawiałeś się czym właściwie jest kolagen i jaką spełnia rolę dla naszej skóry, szczególnie jesienią? Zacznijmy zatem od początku…

Kolagen – właściwości białka młodości

Kolagen, zwany białkiem młodości stanowi aż 30% wszystkich białek w organizmie człowieka. Jak zatem wpływa na naszą skórę? Przede wszystkim kolagen odbudowuje struktury podtrzymujące górne warstwy skóry. Jego właściwa ilość w skórze sprawia, że jest ona wygładzona, jędrna i sprężysta.

Kolagen to kluczowe ogniwo naszej skóry, do którego zadań należy właściwe jej nawilżenie. Organizm ludzki samodzielnie produkuje kolagen, ale od 25. roku życia proces ten staje się wolniejszy. W efekcie zauważamy pierwsze zmarszczki, a skóra robi się mniej elastyczna i pozbawiona blasku. Podsumowując – im mniej kolagenu, tym więcej oznak starzenia się skóry!

NanoCollagen Active Gel – nieoceniona pielęgnacja skóry jesienią od zewnątrz!

Pielęgnacja skóry jesienią naturalnym kolagenemJesień to pora roku, podczas której nasza skóra ulega znacznemu pogorszeniu. A to wszystko przez chłodne, wilgotne powietrze, pojawiające się przymrozki i początki sezonu grzewczego. W trakcie sezonu jesiennego nie pijemy już tak dużych ilości wody i coraz mniej spożywamy świeżych owoców i warzyw. Niestety, wszystkie te czynniki oddziałują negatywnie na naszą skórę. Ulega ona przesuszeniu, a jednocześnie traci na elastyczności.

Dlatego z pomocą przychodzi NanoCollagen Active Gel!

Opracowany przez polskich naukowców produkt w postaci żelu swoją budową odpowiada kolagenowi naturalnie występujący w organizmie ludzkim. Preparat aktywnie wnika w skórę, zarazem regenerując i odmładzając tkanki.

Kosmetyk pozyskiwany jest z części chrzęstnej płetwy grzbietowej tołpygi. Dzięki temu, posiada naturalnie wysoką zawartość melaniny, a jego zapach jest znacznie przyjemniejszy od innych kosmetyków mających w składzie kolagen rybi.

Pamiętaj, że większość drogerii oferuje kremy mające w swoim składzie kolagen. Występuje on jednak w małych ilościach i zazwyczaj pod postacią hydrolizatu, który nie przenika przez skórę. Wybieraj więc kolagen o konsystencji żelu, pozyskiwany z ryb metodą hydratacji, taki jak NanoCollagen Active Gel. Wtedy masz pewność, że produkt działa, a pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.
Regularne stosowanie kolagenu sprawi, że twoja skóra będzie nawilżona, napięta i elastyczna. Zaufaj nam i postaw na NanoCosmetics!

Jesień i nawilżenie skóry od środka – co stosować w trakcie chłodniejszych dni?

Oprócz pielęgnacji zewnętrznej warto zastosować profilaktykę skóry od wewnątrz. Co zatem robić, by ochronić naszą skórę od środka w okresie przejściowym?

Przede wszystkim zadbaj o dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, szczególnie witamin i minerałów wspierających zdrowie skóry. Szczególnie pomocne będą:

  • Witamina A – reguluje proces rogowacenia naskórka.
  • Witamina B – działa przeciwzapalnie, reguluje złuszczanie naskórka.
  • Witamina C – jest silnym oksydantem, ponadto wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych i poprawia ich elastyczność.
  • Witamina E – działa przeciwzapalnie oraz antyoksydacyjne.
  • Koenzym Q10 – chroni przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, zapobiega odwodnieniu skóry.
  • Kwasy tłuszczowe Omega-3 – usprawniają procesy utrzymywania wody w naskórku.

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty nie zapominaj o picu wody – najlepiej ok. 2 litrów dziennie – odpowiedniej ilości snu oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Już wiesz, dlaczego tak ważne jest, by odpowiednio nawilżać skórę jesienią. Stosuj kolagen i zachowaj młodość na dłużej…